O pozadí bikový scény je potřeba vědět! Parky, závody, weby co berem za samozřejmost musel někdo stvořit a nic z toho by bez těchto lidí nebylo. První na řadu přišel David Chrapek, kterého lze jen těžko neznat. Má na svědomí severomoravskou scénu, několik bike parků, legendární Wheel jam a nyní rozjíždí novou značku na oblečení. V článku naleznete rozhovor s Davidem!

Jak ses vlastně dostal ke kolu? Všichni Tě znají spíš jako organizátora a stavitele parků…

Kolo jsem obejvil kolem 17-ti, jednou se k nám dostal nějaký časák Ride BMX a tam sem viděl hlínu skoky polety a úplně mě to pochvátilo a tak se vzala lopata, točky a šlo se na věc. Od té doby se toho hodně dělo a vždycky každá činnost zanechala vyježděnost v lidech z okolí. Stavět parky je fajn věc, ale hlína je vždycky nejlepší. Máme v plánu Pump track, vedle skateparku v Karviné. Myslím nato kudy chodím, je to věda…  


Kolik lidí ti s tvými projekty pomáhalo a kolik vydrželo až do teď? Jak to máte s podporou města?

Lidí se prostřídalo stovky. Ale tedka je myslim si nejlepší doba, všchni dostáváme kapky od státu atd. a tak se mi zdá že už začínáme držet pohromadě. Momentálně máme základnu tak kolem 20 lid,í za které dám ruku do ohně. Město dalo na provoz parku minulý rok 15.000,- kč, což je pár překližek, pár vroutků, ale i tak jsme toho dost opravili. 


Co si myslíš o současném stavu BMX scény v ČR? Nedá mi to nerejpnout si do firem na téma sponzoring.. Jak to vidíš ty?

BMX scéna v čr se momentálně nemá od čeho odvíjet, je sice pár krytých hal Pardubice, Štváňa, Zbrojovka, ale zatím se nebavíme pořádném projektu na úrovni Wroclavi. Takže až bude v České republice chrám, tak až pak se můžeme začít modlit. Sponzoring… Když je zisk, tak je pohoda a je sponzoring. Dnešní doba není zisk, takže není pohoda a všechno se to hrotí. Já osobně už bych si netroufnul jako v roce 2007 obcházet firmy at mi dají na překlu nebo na nájem… naprd doba. Co se týče Wheel sponzoringu tak doufám, že to pujde rozjet! 


Jaké máš plány kolem BMX do budoucna? Jak se daří nově vznikající značce Wheel? 

Chci Pumptrack pro mimina i pro ostřílené hochy, a ta hala je sen, který jsme už měli, ale nebyli jsme na ni připraveni. No a já bych chtěl jezdit, teda spíš se jenom houpat…  Wheel je v plenkách, ale podpořil jsem dobré jezdce a asi to nějak začíná fungovat, takže to nechci zakřiknout, ale pokud pojede Wheel clothing, pak se scéna určitě rozjede… Check it eshop.wheelweb.cz


Zbývá Ti ještě nějaký volný čas při všech těhle aktivitách?

Volného času je dost, ale spíš je to otázka, jak správně zvolit priority. Ale BMX nějak vždycky bylo na prvním místě.

Dík za rozhovor!