AGang Young Guns jsou tři mladý střelci, kterejm je 13, 14 a 15 let, spojuje je značka AGang a samozřejmě nemalý umění v ježdění na kole. Dneska se vám proto ve fotogalerii a rozhovoru představí sjezďák Honza Vacek, mtb letec Danda Liška a nejmladí bmxák Kuba Benda. Teď už to necháme na klukách, přichází team strejdy Spacemana.

Kolik Ti je let a jak by ses nám představil?

H: Jmenuju se Honza Vacek, je mi 14 let ale 22.12. 2011 mi bude 15. Bydlím kousek od Jičína na Prachově. Máme tu Prachovské skály, kde není vůbec špatný ježdění! Momentálně chodím ještě na základku u nás v Jičíně.

D: Jmenuju se Daniel Liška, ale skoro všichni mi říkaj Danda, letos v srpnu mi bylo patnáct.

J: Ahoj, jmenuju se Jakub Benda, je mi 13 let, chodím do sedmičky na základce ve Stráži pod Ralskem a snažím se jezdit vše co mě na freestyle BMX baví.


Jak dlouho jezdíš na kole?

H: No, na kole jezdím od 2let.hehe. Kolu jsem se začal více věnovat v 9 letech,když jsem byl po prvé v bike parku v Leogangu. Tam mě to chytlo celkem hodně! V 10 letech jsem jel první závod v Rokytnici 3Dh cup a skončil jsem tam na 1.fleku. A to mě k tomu ježdění pěkně nakoplo. Taky chci poděkovat Adamovi Vágnerovi protože mi ze začátku se vším pomáhal a naučil mě spoustu dobrých věcí! Když jsem začínal jezdit DH tak nějak víc, tak mě trénoval a bez něj bych nebyl tam kde jsem! 

D: Na kole už jezdím dlouho, začínal jsem na starým bmxku 16" ještě z NDR, co jsem našel u babičky v kůlně, to bylo někde kolem roku 2004-2005. 

J: Na kole jezdím zhruba 6 až 7 let.

Co Tě ke kolu přivedlo?

H: Ke kolu mě přivedl táta. No spíše jsem přestoupil z motorky na kolo, protože těch motorkových závodů bylo už celkem dost a pak když jsem byl každý víkend pryč, tak tím pádem mě to nebavilo a nebyla prostě chuť závodit! A na těch motorkách to bylo jiný než na kolech. Prostě na kole mě to chytlo víc a motorku jsem pak měl jako trénink a pořád mám. 

D: Ke kolu mě přivedlo to, že jsme se s tátou jeli podívat na ČP-DH na Ještěd někde kolem toho roku 2004 a hrozně se mi to zalíbilo! 

J: Ke kolu mě přivedl kámoš, co jezdí motokros. Zkoušel jsem to s ním nejdřív na motorce, ale víc mě bavilo, když jsme spolu blbli na jeho BMXku. Pořád jsme spolu někde stavěli nějaký skokánky z hlíny, brousili obrubníky po městě, lítali jsme z kopců v lesích a podobně. No a pak už jsem z kola nikdy neslez. Strašně moc mě to bavilo a baví dál.

Jak jsi se dostal do teamu AGang Young Guns?

H: Do teamu jsem se dostal trošku náhodou. Taťka viděl na netu novýho DH Ninju a řekl, že to nebude špatný kolo a mě se taky celkem líbilo! Nějak v listopadu jsme se díky Filipu Matušovi zkontaktovali s Járou Spěšným z AGangu, který mi řekl, že by byl rád, kdybych jezdil za AGang Yung Guns. Jasný že jsem byl nadšenej, když mi tohle řekl a hned jsem odpověděl že budu jezdit za AGang moc rád! 

D: Do AGang Young Guns jsem se dostal tak, že můj brácha Radek se na jaře ozval Spacemanovi, jestli by nemohl být testovací jezdec AGangu a když Jára viděl jeho videa tak se mu líbili. Takže si plácli a jelikož bydlíme kousek od Liberce tak jsme jeli pomoct Spejsoj a Tandisoj s přípravou tratě na King of the wind peak 2011. A tam jsme to tak trochu rozjednali, ale to se ještě o tomto projektu nevědělo to se mi Space ozval až teď na podzim a já mu na to kývl.

J: Spaceman  mě oslovil a nabídnul mi  účast v tomhle úžasným a jedinečným projektu.

Co to pro Tebe znamená a jakej jsi nafasoval materiál?

H: No,znamená to pro mě hodně! AGang je bezva parta lidí s velkejma zkušenostma, Spaceman toho za měsíc zařídil fakt dost! Myslím si, že budu mít větší šanci se ukázat více ve světě,když budu jezdit za AGang. Komponenty a další věci jsou ještě v jednání.No a jsem hlavně moc rád že dostanu kolo od AGangu, protože Ninja DH je fakt bomba!

D: Znamená to pro mě hodně, zatím je to v jednání, ale nejspíš to bude EXE 1.0 a Ninja. 

J: Je to super, testovat nové věci a být součástí vyvíjení BMX. Zatím jsem dostal na testování Pimp 2.0 2011, který jsem pár měsíců zkoušel . No a teď mi Spaceman na Taiwanu už nechává vyrobit můj signature rám a řidítka. Bude to přímo na moji postavu, protože jsem malej a doteď jsem jezdil na 18“ kolech a neměl jsem dost rychlosti na pořádný skoky. Ten rám teď bude krátkej, ale už na 20“kola. Už se nemůžu dočkat, až ho osedlám.

Jaký jsou letos plány, kam bys chtěl jet, co bys chtěl odjet, koho bys chtěl zajet a chceš někoho ojet?

 H: Plány mám už jasný! Objedu celý Evropský pohár asi mistrovství ČR, nejvíc se těším na Crankworx do Kanady. Chtěl bych se někdy podívat na Redbull rampage. Jezdím i na motorce tak bych se chtěl podívat na Erzberg rodeo, to je celkem hustej závod na kroskách! Chci někdy zajet Dannyho Harta hehe. Ojet? Jo, určitě nějakou pěknou holku… 

D: No tak chtěl bych objet zase většinu závodů po ČR, ale taky třeba DirtTown v Jelinie Goře nebo tak něco. 

J: Jeden velkej plán mám, ale ten neprozradím, abych to nezakřiknul a vyšlo to. Jinak bych chtěl příští rok objet víc závodů po Evropě než letos. Zajet nechci nikoho, spíš mě hodně láká si zajezdit s jezdcema, který obdivuju a od kterých bych chtěl nasbírat co nejvíc zkušeností. Ze všeho nejvíc si přeju bejt zdravej a bez zranění. No a k poslední otázce snad jen „ No coment“ hehe.

Jak to má Young Gun s párty a jak s holkama?

 H: Párty to k tomu patří! V zimních měsících se bránit diskotékám nebudu. Ale chce to všecko s mírou, abych se mohl soustředit na sezonu a pořádně se připravit a doladit fyzické nedostatky! Já v sezoně na párty moc nechodim,protože vím že to pak ty závody nemají smysl, když chci zajíždět výsledky. S holkou jsem se teďka rozešel, moc to neklapalo. Ale holek bylo hodně a bude hodně takže to nehrotim!  

D: No na párty moc nechodím… jen příležitostně! A s holkama zatím nic moc…

J: No je mi 13, tak si asi dovedeš představit, co by mi na to řekli rodiče, kdybych chodil na párty. Jo a holku mám.