O víkendu se odjelo mistrovství ČR ve sjezdu v bikeparku Kouty nad Desnou. V kategorii elite celkem suveréně vyhrál Adam Vágner s časem 4:05:317 a pokud v redakci dobře počítáme je to už jeho šestej titul mistra republiky. Nejrychlejší ženou byla Jana Bártová a v juniorech to tam napálil v nejkratším čase Jan Uruba.

Z našeho pohledu mohl být jediným konkurentem Adama Matěj Charvát, ten ale v Koutech vyfásnul pár stehů na prstu u ruky a tak se závodu nezůčastnil. Překvapením večera byl Martin Kolajík na pátým místě. Rodinej klan Charvátů chtěl zachránit aspoň brácha Šimon, kterýmu to letos hodně letí, což ukázal třeba i na iXS v Pile a na mčr zajel 7. flek.

V juniorech byl jasným favoritem obhájce titulu Jan Čepelák, kterej letos vyhrál všechno, co se dalo. Jenže Koule chtěl moc a i když mu stačila zajet jistota, napálil to tam a šel k zemi. I se sbíráním kola a pádem pak bral třetí flek. Na prvních dvou místech to bylo hodně vyrovnaný ale Uruba byl prostě o kousek rychlejší než Kissak.

V mastrech I byla jasně nejrychlejší sjezdová legenda Vlasta Hynčica před Mírou Křížkem a Mírou Pekem. V těch ještě starších vyhrál Číla Jiří a Petr Uiblein bral vítězství závodu vsedě, protože v týhle kategorii zatím nemá přemožitele. 

V ženskejch jsme čekali, že Simona Jirková trochu potrápí domácí Janu Bártovou. Simča ale radši bojovala s vycvaklým pedálem a Jana jela prostě dobře.

Rekapitulace je tu:

 

 

Muži elite:

1. Adam Vágner (Rock Machine Cyklomax BR) 4:05:317

2. Rostislav Štencl (Bikeplac) +5:110

3. Petr Třešňák (Rock Machine Cyklomax) +5:327

4. Kamil Tatarkovič (Commencal FDF) +10:940

5. Martin Kolajík (SBT Fryšták) +15:585


Ženy elite:

1. Jana Bártová (Bike Racing) 5:03:536

2. Simona Jirková (Bikestrike.com) +15:830

3. Gabriela WIlliams (CG Racing Brigade) +32:127


A komplet výsledky hledejte na poharmtb.cz