1) Čau Davide, dostala se k nám zpráva, že jsi teď prej nějakej marodnej?

Ahoj, je to tak. 3. Července mi bylo osudným, kdy jsem si při exhibici prošlápl koleno při double tailwhipu v radiusu. Po kontrole u ortopeda a magnetický rezonanci z toho byl přetržený přední křížový vaz, vnitřní postranní vaz a prasklý meniskus. Slušný skóre na jedno odšlápnutí ne?
Mám za sebou dvě operace a teď je na řadě rehabilitace a posilování, aby bylo koleno co nejdřív v pohodě a já mohl na jaře pomalu zpět na kolo.

2) Jak vlastně vůbec vypadal tvůj rok 2014? Naposledy jsme Tě měli u nás ve škole triků…?

Rok 2014 byl pro mě asi jeden z nejlepších za tu dobu co jezdím na kole. V listopadu roku 2013 jsem byl s Ondrou Šlézem v Americe, což mě docela dobře připravilo na sezónu roku 2014. Školu triků jsme spolu točili tuším někdy v zimě. Na jaře jsem byl jako instruktor na Start of the season campu v Pardubicích od VSA Xtreme a asi o měsíc později jsem letěl opět s Ondrou Šlézem do Shanghaie, kde se mi povedlo zajet 3 místo v takovým menším exhibičním závodě. Po návratu jsem ještě stihl několik exhibic s VSA teamem a 3.7 jsem tedy neuspěšně sezónu ukončil.

DCIM-3

3) No logicky navážeme otázkou – co máš v plánu v roce 2015?

Na rok 2015 mám v plánu dokončit vyšší odbornou školu a pokud se to podaří, tak se ještě přihlásit dálkově na vysokou školu a udělat si nějaký ten titul. Co se kola týče, tak je teď nejdůležitější naposilovat nohu, abych se mohl na jaře vrátit. Koncem listopadu jsem prodělal plastiku předního křížovýho vazu a po týhle operaci je bohůžel potřeba minimálně 6 měsíců nesportovat. A taky bych se chtěl věnovat svoji přítelkyni, která se o mě starala a pomáhala mi ve chvílích, když jsem to nejvíc potřeboval.

DCIM-4

4) Kdo Tě nejvíce aktuálně ovlivňuje v ježdění, resp. spíš v tom, aby ses na kolo opět vrátil? Ať už z CZ nebo mezinárodní scény?

Aktuálně je to asi Brett Banasiewicz. Když vidím z čeho se on dokázal dostat a vrátit se zpět na kolo, tak mi to dodává velkou motivaci. Co se ale stylu a ježdění týče, tak to je u mě už dlouho Kevin Peraza.

DCIM-7

5) Máš nějaký speciální projekt, nebo třeba ještě nesplněný sen s kolem, s kterým bys chtěl vyrukovat, jakmile to půjde?

Žádný speciální projekt připravený nemám. Rád bych se co nejdřív vrátil na kolo a natočil takovej „comeback edit“. Na jaře bych si přál zvládnout dělat instruktora na Start of the season campu v Pardubicích, protože to bylo minulý rok super a baví mě to. Pak bych se rád samozřejmě vrátil k exhibicích a chtěl bych zvládnout objet nějaký zahraniční závody typu: Bmx worlds, Baltic games. A největší sen? No, momentálně si přeju aby to zase šlo dlouhou dobu bez zranění a hlavně aby se koleno už znovu neozvalo.

Na závěr bych rád poděkoval rodině, přítelkyni Terezce, Dirtbikeru za tento rozhovor a hlavně panu primáři Hospodárovi za to, že mi dal koleno do kupy! David